» » Kingdom - sezon 3 powstanie! Data premiery i inne szczegóły

bookmarks Kingdom - sezon 3 powstanie! Data premiery i inne szczegóły

W dniu dzisiejszym wydawnictwo Shueisha ogłosiło plany wydania trzeciego sezonu anime Kingdom, tworzonego na podstawie popularnej mangi pod tym samym tytułem, której autorem jest Yasuhisa Hara. Według pierwszych informacji Kingdom 3 pojawi się już w sezonie wiosennym przyszłego roku (kwiecień 2020), zaś samo otwarcie nowego sezonu będzie mieć miejsce na kanale NHK-G.

Shin, bohater anime Kingdom w gronie przyjaciół z armii

Czego dotyczy fabuła Kingdom?

Akcja Kingdom dzieje się podczas Okresu Walczących Królestw, czyli w epoce wielkich wojen, mającej miejsce przez zjednoczeniem Chin. Głównym bohaterem opowieści jest chłopiec o imieniu Shin, który wraz ze swoim przyjacielem Hyou, od dziecka marzył, by zostać największym generałem na świecie. Kiedy przyjaciel Shina ginie, w wyniku intrygi mającej na celu zgładzenie młodego króla, chłopak bierze na siebie zadanie ochrony monarchy.
» Czytaj długi opis anime Kingdom «

Jak daleko jesteśmy z historią?

Dotychczas seria Kingdom otrzymała dwa sezony anime, które zostały przygotowane przez studio Pierrot. Pierwszy sezon liczył sobie 38 odcinków, których emisja miała miejsce od 4 czerwca 2012 roku, do 25 lutego 2013 roku. Drugi sezon, w skład którego wchodziło 39 odcinków, pojawił się w telewizji 8 czerwca 2013, i był emitowany do 2 marca 2014.

W pierwszym sezonie Kingdom na małe ekrany przeniesiono 16 tomów oryginalnej mangi, aż do rozdziału 173. Drugi sezon ukazał nam wydarzenia jakie miały miejsce od tomu 17. (rozdział 174), do tomu 24. (rozdział 260). Według wydawnictwa Shueisha, nowy sezon Kingdom ukaże wydarzenia z sagi Gasshougun-hen (ang. Coalition Army Arc), która rozciąga się od 25. do 32. tomu.

Na razie nie podano dokładnie ile odcinków będzie sobie liczyć trzeci sezon Kingdom, jednak jeżeli autorzy dobrze pociągną poszczególne wątki, to powinniśmy otrzymać sezon rozpisany na trzy kwartały, składający się z około 36 odcinków - wszak sezon drugi także przeniósł z kart mangi na ekrany TV dokładnie 8 tomów, podobnie jak ma to zrobić nadchodzący sezon trzeci.

Z drugiej strony, musimy mieć na uwadze ilość materiału źródłowego jakim będzie dysponować studio tworzące animację. Chociaż 3 sezon Kingdom ma przedstawić wątki z tomów 25-38, to w ostatnich latach fabuła mangi posunęła się mocno do przodu.

Wydawnictwo Shueisha opublikowało 55. tom mangi 19 sierpnia tego roku, a 56. tom zostanie opublikowany 19 listopada. To daje duże pole do popisu, w przypadku gdyby komitet anime chciał dłużej pociągnąć sezon trzeci, lub zabrać się w krótkim czasie za tworzenie sezonu czwartego Kingdom.

Yasuhisa Hara, który ogłoszenie trzeciego sezonu Kingdom świętował poniższą grafiką, wspominał kilka lat temu, że marzy mu się dociągnięcie mangi aż do 100 tomów!

Ogłoszenie trzeciego sezonu Kingdom przez Yasuhisę Harę

Kto stworzy trzeci sezon Kingdom?

Kingdom 3 będzie nadzorował sam Yasuhisa Hara, autor oryginalnej mangi, jednak samą animacją zajmie się nowy personel produkcyjny, którego członkowie nie zostali jeszcze ujawnieni.

Nie musimy się obawiać zmian na stanowiskach aktorów głosowych, bowiem tutaj - przynajmniej w przypadku głównych postaci - zmian nie mamy. Masakazu Morita będzie głosem Shina, Jun Fukuyama ponownie wcieli się w Ei Sei'a, zaś Rie Kugimiya wraca do nas jako Ka Ryo Ten.

Jak tylko pojawi się więcej informacji na temat trzeciego sezonu Kingdom, zostaną opublikowane w tym temacie. Także wyczekujcie aktualności.
Super Anime Online PL - odcinki Anime, Największa baza Anime w Internecie!
Twoja strefa anime online pl, anime odcinki pl! Tu znajdziesz najnowsze odcinki anime online pl oraz anime HD!